Seminář: Skončení pracovního poměru v předvečer velkých změn

Jungmannova 28/17, Praha 1
10. 6. 2024

Výpověď a jiné způsoby rozvazovaní pracovních poměrů patří ke klíčovým pracovněprávních jednáním, která v současné době prochází velkými změnami, které se týkají národní, evropské judikatury ale hlavně samotné zákonné úpravy. V rámci praktického semináře projdeme jednotlivé personální postupy a poukážeme na hlavní povinnosti zaměstnavatelů a úskalí s tím spojená. Seminář je určen pro personalisty, podnikové právníky, mzdové účetní a osoby aplikující pracovní právo a personální procesy v soukromé i veřejné sféře.

Seminář: Skončení pracovního poměru v předvečer velkých změn
Seminář: Skončení pracovního poměru v předvečer velkých změn

Datum: 10. 6. 2024

Čas: 9.00 - 13.00

Cena kurzu: 2.200 Kč

 

Program semináře

 1. Aktuální Legislativní změny
 2. Základní pravidla v oblasti skončení pracovního poměru
 3. Postup při jednání o rozvázání pracovního poměru dohodou
 4. Aplikace zrušení pracovního poměru ve zkušební době
 5. Výpověď
 6. Okamžité zrušení pracovního poměru
 7. Aktuální Judikatura a její praktické využití
 8. Ochrana zaměstnance při rozvazování pracovního poměru
 9. Základní povinnosti zaměstnavatele při rozvazování pracovního poměru
 10. Schvalované zásadní změny právní úpravy
 11. Řešení modelových situaci z podnikové praxe

Garant kurzu

hůrka foto.jpeg

Prof. JUDr. Petr Hůrka, Ph.D.

Lektor, konzultant na pracovněprávní vztahy a HR, profesor pracovního práva a práva sociálního zabezpečení na Vysoké škole CEVRO a na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.  Je členem Legislativní rady vlády, vědecké rady Právnické fakulty Masarykovy Univerzity a členem redakční rady mnoha českých i mezinárodních odborných právnických časopisů. Působí jako zprostředkovatel a rozhodce v kolektivních pracovněprávních sporech. Publikoval dosud více než 100 odborných statí a publikaci v národních i mezinárodních právnických titulech. Pravidelně se účastní odborných konferencí a diskuzních pořadů věnovaných personálním vztahům. Dříve působil jako náměstek pro legislativu Ministerstva práce a sociálních věcí, kde řídil práce na klíčových novelizacích pracovněprávních předpisů a dále jako náměstek pro státní službu na Ministerstvu vnitra. Bylo mu uděleno ocenění Právník roku 2018 za Pracovní právo.

REGISTRACE
Logo CEVRO Vysoká škola

Dny otevřených dveří

Vybíráte vysokou školu? Přijďte se podívat, jak to u nás vypadá a zjistěte, který studijní program bude pro vás tou nejlepší volbou.

Vyplnit přihlášku