Akce

Proběhlo

Seminář: Neznámá místa boje za demokracii v zemích Latinské Ameriky

18. Června 2015 17:00 - Jungmannova 17, Praha
18 Čer

Nadace Forum 2000 a CEVRO – Liberálně-konzervativní akademie Vás zvou na seminář "Neznámá místa boje za demokracii v zemích Latinské Ameriky", který se uskuteční 18. června od 17:00 v sídle vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 29/19, Praha 1 - posluchárna č. 218/B).

Na akci vystoupí iberoamerikanista prof. Josef Opatrný z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, pan Ondřej Juřík, vedoucí latinskoamerického programu Člověka v tísni a novinářka Ilona Šlajchrtová ze zahraničního zpravodajství Lidových novin. Seminář bude zahájen ředitelem CEVRO – Liberálně-konzervativní akademie Jiřím Kozákem a ředitelem Nadace Forum 2000 Jakubem Klepalem. Moderátorem panelu bude bývalý ředitel organizace Člověk v tísni a současný prorektor vysoké školy CEVRO Institut, Tomáš Pojar.

Seminář Neznámá místa boje za demokracii v zemích Latinské Ameriky reaguje na aktuální dění v oblasti prosazování lidských práv a demokracie v zemích Latinské Ameriky. Prioritně se zabývá tématy a událostmi, které se nacházejí na okraji zájmu médií, a tedy i veřejnosti. Předmětem diskuze bude mimo jiné situace v Mexiku a Nikaragui, kde trvale dochází k porušování lidských práv a svobod.

Z organizačních důvodů a omezené kapacity (40 míst) Vás prosíme o potvrzení účasti do 16. června na jiracek@cevro.cz.