Akce

Proběhlo

Prague Conference on Political Economy a Free Market Road Show

17. dubna 2015 16:00 - Jungmannova 17, Praha
17 Dub

Exkluzivní hosté z více než 10 zemí světa, více než 30 prezentací na aktuální témata hospodářské politiky, ekonomické teorie, historie, rozvojové ekonomie, podnikání 17. a 18. dubna v CEVRO Institutu.

Program pro veřejnost (pátek od 16:00)

Friedrich von Wieser Memorial Lecture -  přednese  William White, předseda  Economic Development and Review Committee  při  OECD v Paříži, bývalý člen výkonného výboru basilejské Banky pro mezinárodní platby.  Téma: How False Beliefs about Exchange Rate Regimes Threaten Global Growth and the Eurozone

Franc Cuhel Memorial Lecture - přednese Michael Wohlgemuth, ředitel Open Europe Berlin a profesor politické ekonomie na německé Univerzitě Witten/Herdecke.

V rámci sobotního programu proběhne kromě desítek prezentací autorů z univerzit v USA, Velké Británii, Indii, Francii, Německu, Maďarsku...  též od 14:00h speciální sekce věnovaná měnové politice, na níž vystoupí viceguvernér ČNB Dr. Mojmír Hampl s příspěvkem "Svět po finanční krizi: výzvy pro měnovou politiku". Na jeho vystoupení bude reagovat William White.

Podrobný program na stránkách PCPE a více informací zde.


V předvečer PCPE, ve čtvrtek 16. 4. od 16:00, vysoká škola CEVRO Institut navíc spolupořádá pražskou část evropského projektu Free Market Road Show (http://freemarket-rs.com/tour/prague/), v rámci něhož vystoupí rakouský velvyslanec v ČR,  akademici z domova i zahraničí, úspěšní podnikatelé (mj. Leoš Novotný z LEO Expressu), ekonomové, novináři... Moderuje Lenka Zlámalová z ECHO24.

Mediálním partnerem je Echo24.

Více informací naleznete zde.