Akce

Proběhlo

Grexit: Kdy odejde Řecko z eurozóny?

09. dubna 2015 17:00 - Jungmannova 17, Praha
09 Dub
Předčasné parlamentní volby v Řecku vyhrála ultralevicová Strana SYRIZA a premiérem se stal její předseda Alexis Tsipras, který usiluje o jednání, která by vedla k revizi obrovského zadlužení země. Eurozónu premiér žádá, aby přistoupila na umazání řeckého dluhu, a umožnila tak Aténám najet na program s většími veřejnými výdaji s cílem oživit ekonomiku. Spekuluje se o tom, že pokud se Řecko s věřiteli nedohodne, bude muset opustit eurozónu a navrátit se ke své původní měně, drachmám.
 
Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR) Vás zve na veřejnou debatu, která ponese název Grexit: Kdy odejde Řecko z eurozóny? Akce se uskuteční ve čtvrtek 9. dubna (17:00 - 18:30) v atriu vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).
 
Pozvání přijali Petr Robejšek (politolog a poradce pro strategické otázky), Zdeněk Tůma (partner společnosti KPMG a bývalý guvernér České národní banky) a Lenka Zlámalová (analytička ECHO24.cz). Debatu bude moderovat rektor vysoké školy CEVRO Institut prof. Josef Šíma.
 
Z organizačních důvodů prosíme o potvrzení účasti do 7. dubna 2015 prostřednictvím elektronického formuláře, který naleznete zde.
 
Hlavním mediálním partnerem je portál o ekonomice, financích a investicích Roklen24.