Akce

Proběhlo

RETURN OF GEOPOLITICS? Ukraine and other Challenges 15 Years after NATO Enlargement

08. dubna 2014 17:00 - Jungmannova 17, Praha
08 Dub
Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut, Polský institut v Praze a Občanský institut si vás dovolují pozvat na seminář, který se bude věnovat geopolitice střední Evropy 15 let vstupu do NATO. Akce se uskuteční v úterý 8. dubna od 17:00 v atriu vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).
 
Když Česká republika a Polsko vstupovali do NATO, mnozí měli pocit, že dějiny pro nás skončily. Současné události těsně za hranicemi Evropské unie a visegrádského prostoru připomněli bolestivou pravdu, že geopolitickou bezpečnost nelze vyřešit jednou pro vždy. Jak se za tuto dobu změnilo NATO? Jak bychom měli reagovat na stahování USA z evropského prostoru? Je střední Evropa schopna působit jako mezinárodněpolitický aktér např. ve vztahu k postsovětskému prostoru? Jaké jsou ponaučení a výzvy z ukrajinské krize?
 
Na tyto otázky budou odpovídat: zástupce ředitele varšavského Centra východních studií Adam Eberhardt, vedoucí Výboru evropského parlamentu pro spolupráci EU-Ukrajina Paweł Kowal, programový ředitel pražského Institutu bezpečnostních studií a bývalý náměstek ministra zahraničních věcí Jiří Schneider a ředitel Centra transatlantických vztahů vysoké škole CEVRO Institut a bývalý ministr obrany Alexandr Vondra.
 
Z důvodu omezené kapacity semináře prosíme o potvrzení účasti na emailu pctr@vsci.cz, a to nejpozději do 6. dubna 2014.  
 
Pracovním jazykem je angličtina. Tlumočení bude zajištěno.