Akce

Proběhlo

Blízký východ - znovuobnovení stability nebo pokračující chaos?

13. února 2014 18:33 - Jungmannova 17, Praha
13 Únor

Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institutu (PCTR) si Vás dovoluje pozvat na přednášku věnující se problematice a aktuální situaci na Blízkém východě. Hlavním hostem a řečníkem bude izraelský akademik, bezpečnostní expert a ředitel Centra pro studium národní bezpečnosti Haifské univerzity, Dr. Dan Schueftan.

Přednáška se uskuteční v atriu vysoké školy CEVRO Institut, Jungmannova 17, Praha 1 v 17:00. Přednáška bude zahájena bývalým ministrem vnitra České republiky a současným členem správní rady vysoké školy CEVRO Institut, Dr. Ivanem Langerem. Moderátorem celé akce bude ředitel Centra transatlantických vztahů (PCTR) a bývalý ministr obrany Dr. Alexandr Vondra.

Dr. Schueftan působil nejenom jako poradce izraelských předsedů vlád (Yitzhak Rabin, Ariel Sharon), ale byl také poradcem na ministerstvu obrany, ministerstvu zahraničních věcí a v Izraelské národní bezpečnostní radě. Od 70. let pracuje jako poradce členů Kongresu Spojených států amerických či ministrů, zákonodárců, politických lídrů, vyšších důstojníků a zpravodajských služeb v Evropě. Dr. Schueftan pravidelně přednáší nejenom na univerzitách a výzkumných institucích v Evropě, Asii a ve Spojených státech (např. Georgetown Univerzitě ve Washingtonu), ale také často komentuje aktuální bezpečnostní dění pro hlavní média v Izraeli, Evropě, Spojených státech amerických a v arabském světě.

Dr. Schueftan je autorem mnoha publikací, jako například A Jordanian Option - Israel, Jordan and the Palestinians (1986); Attrition: Egypt's Post War Political Strategy 1967-1970 (1989);Disengagement - Israel and the Palestinian Entity (1999) a Palestinians in Israel - the Arab Minority and the Jewish State (2011).

Pracovním jazykem je angličtina. Tlumočení bude zajištěno.

Prosíme zájemce o účast na přednášce, aby se registrovali do úterý 11. února 2014 na emailové adrese pctr@vsci.cz, a to s uvedením svého jména, příjmení a instituce. Vstup bude umožněn pouze pro registrované. 

POZVÁNKU NALEZNETE ZDE.