Akce

Proběhlo

Migrace a migrační politika v Evropě a v Česku - závěrečný seminář

06. května 2013 16:00 - Jungmannova 17, Praha
06 Kvě

Migrace a migrační politika v Evropě a v Česku - závěrečný seminář

Akce se koná 06. 05. 2013 16:00

Vysoká škola CEVRO Institut a Konrad Adenauer Stiftung Vás zvou na poslední z cyklu odborných seminářů věnovaných aktuálním otázkám migrace a migrační politiky.


Seminář s názvem "Perspektivy migrační politiky v Česku a Evropě" se uskuteční 6. května 2013 od 16 hodin v atriu školy. Na semináři zazní mimo jiné i příspěvky studentů.

Seminář s názvem „Role moci zákonodárné, výkonné a soudní v imigrační oblasti“ se uskutečnil v pondělí 22. dubna 2013 od 16 do 18.30 hodin.

Cyklus se skládá ze čtyř seminářů, na kterých vystoupí celá řada předních českých odborníků z akademické obce, veřejné správy i dalších zainteresovaných institucí.

Odborným garantem cyklu je PhDr. Tomáš Haišman, ředitel Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR, který od tohoto roku působí též jako pedagog na Oddělení bezpečnostních studií katedry politologie a mezinárodní vztahů vysoké školy CEVRO Institut.

 

Program seminářů (detailní program je zde):

Seminář I – „Aktuální výzvy v oblasti migrace“

25. března 2013, 16:00 – 18:30

Zahájení: prof, Josef Šíma, rektor vysoké školy CEVRO Institut

Přednášející: PhDr. Tomáš Haišman (Ministerstvo vnitra, CEVRO Institut); Doc. PhDr. Bořivoj Hnízdo (CEVRO Institut, Metropolitní univerzita Praha); Mgr. Pavla Novotná (Ministerstvo vnitra, CEVRO Institut)

Seminář II – „Teorie a praxe výkonu imigrační politiky“

8. dubna 2013, 16:00 – 18:30

Přednášející: PhDr. Tomáš Haišman (Ministerstvo vnitra, CEVRO Institut); Doc. Mag. phil. Dr. iur. Harald Christian Scheu, PhD. (Univerzita Karlova, CEVRO Institut); Mgr. Markéta Pokorná (Ministerstvo vnitra)

Seminář III –  „Role moci zákonodárné, výkonné a soudní v imigrační oblasti“

22. dubna 2013, 16:00 – 18:30

Přednášející: PhDr. Tomáš Haišman (Ministerstvo vnitra, CEVRO Institut); JUDr. Hana Pipková (Městský soud, Praha); PhDr. Tomáš Grulich (Senát Parlamentu ČR)

Seminář IV – „Perspektivy migrační politiky v Evropě a v Česku“

6. května 2013, 16:00 – 18:30

Přednášející: PhDr. Tomáš Haišman; Mgr. Pavla Novotná (oba Ministerstvo vnitra, CEVRO Institut)

Závěrečný seminář bude koncipován jako čistě diskusní. Pro účely tohoto semináře si studenti připraví krátké eseje na téma „Co bude předmětem aktuálních diskusí v imigrační oblasti v České republice v roce 2025?“. Součástí tohoto závěrečného semináře bude i evaluace celé série.

 

Cyklus seminářů patří mezi mimořádně vypisované volitelné předměty letním semestru akademického roku 2012/2013.

 

Registrovat na celý cyklus i jednotlivé semináře se můžete na adrese: konference@vsci.cz