Akce

Proběhlo

Politický extremismus - jsme na něj připraveni? - seminář

26. dubna 2012 15:00
26 Dub
Centrum bezpečnostních studií vysoké školy CEVRO Institut si Vás dovoluje pozvat na diskusně laděný seminář za účasti předních odborníků na politický extremismus. Akce se koná s laskavou podporou Nadace Konrada Adenauera.


Seminář se bude konat 26. dubna 2012 od 15:00 do 18:30 hodin v prostorách vysoké školy CEVRO Institut, Jungmannova 17, Praha 1.

Program:

  • Úvodní vystoupení - Ing. Jaroslav Salivar (ředitel Centra bezpečnostních studií vysoké školy CEVRO Institut)
  • Politický extremismus a jeho základní charakteristiky - Mgr. et Mgr. Petra Vejvodová (politoložka, Masarykova univerzita v Brně, Fakulta sociálních studií, katedra politologie)
  • Je postup státních složek vůči extremismu dostatečný? - Mgr. Karel Bačkovský (Ministerstvo vnitra, zástupce ředitele Odboru bezpečnostní politiky)
  • Je Dělnická strana součástí českého extremistického (neonacistického) hnutí? Extremistická scéna v ČR - Mgr. et Mgr. Michal Mazel (politolog, advokát, dříve soudní znalec se specializací na extremismus)
  • Dostávají lidská práva na frak? - JUDr. Kateřina Jamborová (Ministerstvo vnitra, Odbor bezpečnostní politiky)
  • Jsou všichni fotbaloví chuligáni extremisté? - Mgr. Lubomír Janků (Ministerstvo vnitra, Odbor bezpečnostní politiky)

Kompletní pozvánku s charakteristikami všech příspěvků si můžete stáhnout zde.

Pozvání na seminář a k diskusi obdrží rovněž zástupci demokratických politických stran zastoupených v Parlamentu ČR, samospráv, akademické obce, Policie ČR a zpravodajských služeb, neziskových organizací, médií a další.

Registrovat se můžete na webu školy nebo na emailu konference@vsci.cz. Kapacita je omezená!