Akce

Proběhlo

Nový ročník filmového semináře odstartoval snímek V srdci bouře - za účasti Benjamina Kurase

12. října 2011 18:30
12 Řij
12. října 2011 v 18.30 hodin byl na vysoké škole CEVRO Institut promítnut první film nového ročníku filmového semináře. Projekce filmu o Winstonu Churchillovi se zúčastnil britsko-český spisovatel Benjamin Kuras.

VI. ročník filmového semináře pořádá vysoká škola CEVRO Institut za podpory tradičního partnera - Nadace Konrada Adenauera. Tento ročník se ponese ve znamení filmů, které odpovídají jeho názvu Jak filmoví tvůrci vidí politické osobnosti.

Snímek V srdci bouře je historické, válečné drama o Winstonu Churchillovi, který stál po pět let v čele Velké Británie bojující proti hitlerovskému Německu. Drama se odehrává ve dvou dějových liniích. První sleduje Churchillův nástup do pozice premiéra v roce 1940, druhá se odehrává po válce v roce 1945, kdy tráví se svou ženou dovolenou, čeká na výsledky prvních poválečných voleb a připomíná si některé ze svých válečných prožitků. Film vzniklý v koprodukci Velké Británie a USA v roce 2009 natočil režisér Thaddeus O´Sullivan. Hlavní roli hraje Brendan Gleeson.

Lektorkou filmového semináře je již druhým rokem filmová producentka a režisérka Jana Tomsová. Jejím hostem při příležitosti prvního promítání byl známý spisovatel, dramatik, překladatel a publicista Benjamin Kuras. Ten se narodil ve Zlíně, v roce 1968 však emigroval do Velké Británie, kde žije dodnes.

Vstup na filmové semináře je zdarma.

Celý program zimního semestru semináře najdete zde.