Akce

Proběhlo

Rising Stars - mezinárodní projekt na podporu demokracie - FOTOGALERIE

28. srpna 2011 00:00
28 Srp

CEVRO již podruhé hostilo mezinárodní program Rising Stars zaměřený na podporu demokracie ve světě.  Letos přijali pozvání do České republiky představitelé demokratických sil z Barmy, Běloruska, Bolívie, Jižního Súdánu, Ruska a Zimbabwe.

Hosté se během svého čtrnáctidenního programu seznámili s přechodem ČR k demokracii, úspěchy a problémy naší ekonomické, politické, institucionální a ústavní transformace i se způsobem vyrovnání s totalitní komunistickou minulostí. Setkali se s řadou odborníků, přímých aktérů přechodu, reprezentantů neziskového sektoru a zástupců mnoha dalších institucí.

Cílem programu je účastníkům poskytnou znalosti a dovednosti, které jim mohou pomoci v boji za větší demokratizaci a prosperitu v jejich zemích. Důležitou součástí je i předávání si zkušeností navzájem.

Program byl zahájen v pondělí 29. srpna a ukončen v pátek 9. září. Projekt Rising Stars je podporován International Republican Institute. Více informací o něm naleznete zde. Informaci o minulém ročníku Rising Stars v ČR naleznete zde.