Akce

Proběhlo

Filmový seminář pokračuje proslulým válečným dramatem Valčík s Bašírem, a to za účasti dvou předních specialistů na Blízký východ

13. dubna 2011 18:30
13 Dub

Animované válečné drama Valčík s Bašírem natočil režisér Ali Folman v koprodukci Izraele, Německa a Francie v roce 2008. Autobiografický hrdina Ari se vydává za dávnými známými i dalšími lidmi, kterí mu mohou prozradit, jestli kdysi byl při krutých masakrech v palestinských uprchlických táborech Sabra a Šatíla. Jde o netradiční dokument o nedávných dějinách Blízkého východu, který byl ověnčen řadou cen, včetně Golden Globe a vyhlášení nejlepším filmem v Cannes 2008.

Speciálními hosty tohoto filmového semináře budou přední čeští specialisté na Blízký východ Dr. Jana Břeská, která v minulosti působila i na Arab International University v syrském Damašku, a pedagog školy Dr. Marek Čejka, autor mnoha studií o této problematice.

Snímek je součástí projektu dvousemestrálního kurzu, který si prostřednictvím promítání filmů domácí i světové provenience a jejich následným rozborem a diskusí připomíná důležité události 20. století. Kurz tradičně pořádá CEVRO Institut a Občanský institut za laskavé podpory Nadace Konrada Adenauera. Účastnit se jej mohou členové akademické obce vysoké školy CEVRO Institut, studenti a pedagogové dalších vysokých škol i zájemci z řad široké veřejnosti. V jednotlivých ročnících je filmový seminář vždy zaměřen na konkrétní téma.

V akademickém roce 2010/2011 nese kurz tradiční název EVROPSKÉ HODNOTY VE FILMU V. s podtitulem 20. století a jeho odraz v každodenním životě jedince i společnosti. Garantem a lektorem semináře je filmová producentka a režisérka MgA. Jana Tomsová.

Filmový seminář se bude konat v budově vysoké školy CEVRO Institut, Jungmannova 17, Praha 1 – místnost č. 205 (3. NP).

Program celého filmového semináře najdete zde.

Vstup na seminář je zdarma.