Akce

Proběhlo

Prof. Peter Boettke - Robustní politická ekonomie pro 21. století - slavnostní prezentace českého vydání knihy

23. března 2011 16:30
23 Bře

Vysoká škola CEVRO Institut uspořádala 23. března 2011 jarní pokračování CEVRO Institut Academic Fora, jehož hostem byl tentokrát prof. Peter Boettke z George Mason University.

Prof. Peter Boettke je dnes hlavním představitelem tradice rakouské ekonomické školy, jejíž myšlenky zažívají v posledních letech renesanci. Je také představitelem multidisciplinárního přístupu ke zkoumání nejrůznějších společenských jevů. Prof. Boettke napsal desítky odborných knih a textů.

Prof. Boettke bude též hostem prestižní Prague Conference on Political Economy, která se uskuteční 25. – 27. března 2011. Na této konferenci mj. převezme Cenu Franze Čuhela.

Podvečer se nesl ve slavnostním tónu, neboť se konal u příležitosti prezentace českého vydání knihy prof. Boettkeho Robustní politická ekonomie pro 21. století. Tuto knihu vydává CEVRO Institut ve své prestižní řadě "CEVRO Institut Academic Press", jež vzniká ve spolupráci s nakladatelstvím Wolters Kluwer, na jehož stránkách můžete do nové knihy nahlédnout.

Moderátorem CIAF byl prof. Josef Šíma, rektor vysoké školy CEVRO Institut.

Prof. Šíma o právě vycházející knize napsal: "Profesor Boettke v této knize ukazuje širokou škálu aplikací smithovsko-mengerovské tradice na problémy společnosti. Analyzuje klíčové okamžiky, jež předurčily odklon ekonomie od jejího původního humanitního základu; diskutuje meze samoregulace a spontánní tvorby pravidel; mapuje jednu z nejvýznamnějších debat ve společenských vědách 20. století o možnostech centrálního plánování; prokazuje nutnost ekonomického přístupu pro pochopení rozpadu Sovětského svazu, ale i selhání moderních snah o export západních institucí do rozvojového světa; přispívá k debatě o správě společně vlastněných zdrojů a objasňuje vazbu ekonomie na právo, politické i moderní správní vědy."