Akce

Proběhlo

Další pokračování filmového semináře - Lovec draků (USA, 2007)

30. března 2011 18:30
30 Bře

Ve středu 30. března od 18.30 pokračuje filmový seminář snímkem natočeným na motivy slavného bestselleru Khaleda Hosseiniho o dvou afghánských chlapcích - Amirovi a Hassanovi.

Film Lovec draků natočil režisér Marc Forster v roce 2007. Vypráví příběh dvou afghánských chlapců - Amira a Hassana, kteří jsou kamarádi. Jednoho dne ale Amir Hassana ošklivým způsobem zradí. Celý život pak cítí vinu a snaží se ji odčinit. Šanci ale dostane až po dvaceti letech, kdy už dávno žije v Americe. Přesto se vydává zpátky do rodného Kábulu ovládaného Talibanem napravit své dávné
hříchy. Film získal řadu nominací a ocenění.

Snímek je součástí projektu dvousemestrálního kurzu, který si prostřednictvím promítání filmů domácí i světové provenience a jejich následným rozborem a diskusí připomíná důležité události 20. století. Kurz tradičně pořádá CEVRO Institut a Občanský institut za laskavé podpory Nadace Konrada Adenauera. Účastnit se jej mohou členové akademické obce vysoké školy CEVRO Institut, studenti a pedagogové dalších vysokých škol i zájemci z řad široké veřejnosti. V jednotlivých ročnících je filmový seminář vždy zaměřen na konkrétní téma.

V akademickém roce 2010/2011 nese kurz tradiční název EVROPSKÉ HODNOTY VE FILMU V. s podtitulem 20. století a jeho odraz v každodenním životě jedince i společnosti. Garantem a lektorem semináře je filmová producentka a režisérka MgA. Jana Tomsová.

Filmový seminář se koná v budově vysoké školy CEVRO Institut, Jungmannova 17, Praha 1 - místnost č. 205 (3. NP).

Program semináře najdete zde.

Vstup na seminář je zdarma.