Akce

Proběhlo

CEVRO Institut Business Forum - Lars Seier Christensen (SAXO Bank) - JIŽ ZA TÝDEN

14. února 2011 15:00
14 Únor
Diskusní fórum vysoké školy CEVRO Institut se zástupci evropského byznysu pokračuje setkáním se zakladatelem a CEO dánské SAXO Bank. Akce se uskuteční 14. února 2011 od 15 hodin.

Lars Seier Christensen je jedním ze dvou zakladatelů SAXO Bank a je jejím CEO. SAXO Bank je úspěšnou globální investiční bankou s pobočkou v Praze, v jejímž úspěchu se snoubí mimořádné podnikatelské dovednosti a moderní technologie. Investiční platforma, kterou banka vyvinula - SaxoTrader je mnoha cenami ověnčeným produktem umožňujícím pohodlné obchodování s cennými papíry a deriváty na více než 20 nejvýznamějších světových burzách. Z Christensenovy brokerské firmy založené v roce 1992 se pod jeho vedením stala expandující globální banka s tržní hodnotou okolo 10 mld dánských korun (přes 30 mld Kč) a čistým ziskem za první pololetí 2010 přesahujícím 550 milionů dánských korun (téměř 2 mld Kč).

SAXO Bank byla jednou z mála významných institucích, která předpověděla současnou finanční krizi a státní bankrot Islandu.

Lars Seier Christensen není jen velkým podnikatelem, ale též otevřeným zastáncem myšlenek klasického liberalismu. Do Prahy přijíždí jako člen poroty mezinárodního projektu IPO48, který se 11. –  13. 2. uskuteční na půdě vysoké školy CEVRO Institut.

Hostem posledního CIBF byl viceprezident Microsoftu Jan Mühlfeit.

Akce se uskuteční v atriu vysoké školy CEVRO Institut – Jungmannova 17, Praha 1.

Registrace zde.