Akce

Proběhlo

Víkend Ženy a politika - reportáž a fotogalerie

26. března 2010 14:00
26 Bře

Během posledního březnového pátku a soboty uspořádalo CEVRO první víkend pro ženy v politice v rámci stejnojmenného projektu. Šestatřicet žen ať již v politice aktivních, nebo se do ní teprve chystajících, se sešlo v hotelu Mlýn na Karlštejně, aby si vyslechlo přednášky zajímavých hostů a zdokonalilo své komunikační dovednosti.
Prvním hostem byla významná slovenská politička paní Magda Vášáryová, která je mimo jiné také předsedkyní a zakladatelkou Združenie žien SDKÚ. Paní Vášáryová hovořila o svých zkušenostech ženy-političky, tématech, která ve své práci řeší a také například o vztahu politiků a médií. Vyzdvihla potřebu větší účasti žen v politickém dění, o což se také snaží výše zmíněné sdružení.
Poté vystoupil prorektor vysoké školy CEVRO Institut Ladislav Mrklas, který ve své prezentaci rozebral jednak aktivní, ale také pasivní účast žen v politice. Na výsledcích průzkumů předvedl například rozdílný přístup k volbám z pohledu žen a mužů. Vzpomenul také významné političky, které ve světě dosáhly významných postů.
Po večeři se program věnoval nepolitickému tématu. Hostem byla paní Petra Sternberbergová, která spravuje zámek Jemniště, který se v rámci restitucí vrátil do majetku rodiny Sternbergů. Účastnice si mohly vyslechnou povídání o tom, jak složité je spravovat soukromý zámek, který Sternbergové i bez státních dotací zrekonstruovali a otevřeli pro veřejnost. Navíc Petra Sternbergová stihla během řízení zámku vystudovat vysokou školu. Zajímavá diskuse se protáhla až do pozdních nočních hodin.
Sobotní dopoledne bylo věnováno úspěšné prezentaci na veřejnosti. Seminář vedla Mluvčí roku 2007 a specialistka na PR Dita Fuchsová. Po teoretickém úvodu si každá účastnice vyzkoušela proslov před publikem a kamerou. Jednotlivé výkony pan Dita Fuchsová rozebrala a upozornila na největší nedostatky a přednosti.
Odpolední blok byl věnován vztahu političek a médií. Redaktorka MF Dnes Scarlett Wilková účastnicím prozradila, jak by měl vypadat rozhovor s novináři, na co si dát pozor či jak probíhá autorizace článků.
Poslední součástí programu byla přednáška vizážistky firmy Zepter Martiny Křížové. Ta se věnovala zásadám péče vizáž, která je nedílnou součástí života každé veřejně činné osoby.
Všechny účastnice víkendu obdržely absolventský certifikát. Mnohem důležitější však budou nově nabyté znalosti a zkušenosti, osobní příklady či nové známosti.
CEVRO bude v podobných seminářích v rámci dlouhodobého projektu Ženy a politika pokračovat. Doufáme, že tím přispějeme k větší účasti žen v politickém životě.

 

Program víkendu:

pátek 26. března 2010

14.00 Příjezd a ubytování účastnic 
15.00 Zahájení
 Přednáška a diskuse s paní Magdou Vášáryovou
 Aktuální témata pro ženy v politice

18.00

19.00 

Večeře

Příběh úspěšné ženy
Setkání s paní Petrou Sternbergovou ze zámku Jemniště

sobota 27. března 2010

9.00 Mediatrénink 
 Sebeprezentace - médiatrénink s úsměvem
 Dita Fuchsová,  PR specialistka 
12.00 Oběd 
13.00 Úspěšná prezentace v médiích 
 Jak zvládnout rozsáhlejší rozhovor 
  Diskuse s redaktorkou Mf Dnes paní Scarlett Wilkovou 
14.30 Umění být krásná 
 Přednáška s přední vizážistkou firmy ZEPTER a názorné ukázky líčení 
17.00  Předání Certifikátu o absolvování semináře a dárečku 
 Odjezd 

Program si můžete stáhnout zde.


Akce se konala s podporou Nadace Konrada Adenauera.