Úvodník

25. července 2006 - Petr Sokol
25 Červ

Vážení čtenáři

právě se Vám dostává do ruky prázdninové vydání časopisu CEVROREVUE. Jako tradičně volíme v letních měsících formu dvojčísla. Letos poprvé ho však doplňujeme o speciální prázdninovou přílohu, kde najdete několik rozsáhlejších textů.
   Toto číslo je prvním, které vychází po českých parlamentních volbách. O nich jsme přinesli podrobné zpravodajství ve volebním speciálu. To nám dovoluje zvolit nyní téma, které se také týká voleb, ale pro změnu u našich sousedů.
   Na Slovensku se před několika málo dny s premiérským úřadem rozloučil Mikuláš Dzurinda – politik, který zemi pod Tatrami vedl celých osm let. Slovensko se pod jeho vedením změnilo k nepoznání. Ze země charakterizované mečiarismem se stal středoevropský ekonomický tygr a vzor ekonomických reforem. Co všechno tento posun znamenal, jak dopadly slovenské parlamentní volby a co bude dál, se dozvíte v hlavním tématu tohoto čísla. To přináší několik původních článků slovenských odborníků i analýzy českých autorů.
   K tématu patří i rozhovor, v němž jsme se ptali dosavadního slovenského ministra zahraničí Eduarda Kukana. Slovenským volbám je věnována i pravidelná rubrika o politické a volební reklamě, jež je tentokrát součástí tématu.
   V našem medailonku tentokrát představujeme „nepolitické názory“ dosavadní místopředsedkyně PS Miroslavy Němcové.
   Galerie osobností přibližuje jednoho z nejvýznamnějších současných politologů Itala Giovanni Sartoriho.
   Zahraniční inspirace přináší informaci o pravicových stranách ve dvou nových samostatných státech na mapě Evropy – Srbsku a Černé Hoře.
   Na závěr mi dovolte upozornit, že CEVRO a s ním i redakce našeho časopisu se od srpna 2006 stěhuje na novou adresu: Jungmannova 28/17, Praha 1-Nové Město.

Pěkné prázdninové čtení!