Úvodník

05. ledna 2005 - Petr Sokol
05 Led

Vážení čtenáři!

Po měsíční přestávce máte opět příležitost nahlédnout do časopisu, který pro Vás vydává CEVRO – Liberálně-konzervativní akademie. Závěr roku byl na pravé straně politického spektra plný důležitých a zajímavých událostí. Největší opoziční strana, která osmnáct měsíců před volbami vede s velkým náskokem výzkumy volebních preferencí, si vybrala nové vedení. Zvolený tým by měl stranu dovést k rozhodující bitvě v podobě parlamentních voleb 2006 a připravit ji na případné převzetí vládní odpovědnosti. Kongres, na kterém byli zvoleni vrcholní představitelé občanských demokratů, se stal hlavním tématem letošního posledního čísla CEVRO. V úvodní reportáži se můžete seznámit s podrobnostmi průběhu Kongresu, který hlavní média popsala jen velmi stručně.

Viditelným účastníkem Kongresu bylo i CEVRO – Liberálně-konzervativní akademie. Delegáty osvěžilo i moderně pojatou anketou, jejíž výsledky přinášíme také v rámci rubriky Téma. Zajímá Vás, koho delegáti kongresu vidí jako nejvhodnějšího koaličního partnera pro ODS nebo kdo je podle jejich názoru nejhorší člen současné vlády? Pak neváhejte a nalistujte si výsledky ankety uvnitř čísla.

Další části čísla jsou také koncipovány podle tradičního klíče. Takže nechybí aktuální glosy, ale ani křížovka či kvíz, tentokrát na ekonomické téma. Pestrou nabídku témat poskytuje i tentokrát Hyde park. Najdete v něm zamyšlení nad evropskými pasy, minimální mzdou i přednáškou prezidenta Václava Klause na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Závěrem bych Vám rád jménem týmu CEVRO popřál šťastný nový rok, v němž, jak věřím, nadále zůstanete věrnými čtenáři našeho časopisu.