Krédo projektu Ženy a politika

20. října 2012 - CEVRO News
20 Řij

Dlouhodobý projekt CEVRO – Liberálně-konzervativní akademie s názvem Ženy a politika si klade za cíl přispět větší angažovanosti žen v politice. Chceme nabídnout nástroj těm ženám, které mají zájem na sobě pracovat. Zároveň chceme pomoci při hledání nových talentů. Také bychom rádi otevřeli diskusi o zvyšování počtu aktivních političek na pravici.

Zásadně nesouhlasíme s využitím kvót pro rovné obsazení míst oběma pohlavími. Toto je řešení, které upřednostňuje kvantitu před kvalitou a svou direktivností předem vyvolává nevoli a pocit diskriminace. To rozhodně nepřispívá zlepšení politického prostředí, což je jedním z cílů CEVRO a častý argument pro větší účast žen v politice.

Naopak věříme, že ženy jsou dostatečně schopné, aby se prosadily samy. Chceme jim naším projektem poskytnout možnost zdokonalovat své dovednosti, vzdělávat se, diskutovat. Chceme také novým talentům poskytnout možnost na sebe upozornit a podpořit ty, které se vstupem do politiky váhají. Chceme zkrátka poskytnout komparativní výhodu těm ženám, které to s politikou myslí vážně.


Hlavní aktivity v rámci projektu Ženy a politika

-          Semináře a konference,

-          workshopy,

-          diskuse,

-          výměnné pobyty,

-          setkání s úspěšnými političkami a podnikatelkami,

-          individuální konzultace,

-          publikační činnost.