Kronika Bratrstva Kočkovy Pracky - Petr Štěpánek & aTeo

07. března 2013
07 Bře

Před třemi lety vydalo CEVRO knihu Plnou ParouBack komentátora a spisovatele Petra Štěpánka. Letos na tuto publikaci navazuje vydání dalšího pokračování, které tentokrát nese název Kronika Bratrstva Kočkovy Pracky. Soubor Štěpánkových komentářů opět doplňují fotomontáže aTeo.

Publikace Kronika Bratrstva Kočkovy Pracky se vymyká publikačním aktivitám CEVRO. Jejím smyslem je v současné době čtenáře rozesmát a přivézt k zamyšlení nad jednáním představitelů levice v České republice.

ukázka z knihy:

Projev poraženého? Ne, projev vítěze!

Paroubkův sobotní povolební projev vstoupí do novodobé české historie. Připomeňme si ho: předseda vlády neuznává vítězství demokratické opoziční pravicové strany, hřímá o modré diktatuře a výsledek svobodných voleb přirovnává k Únoru 1948. Asistuje mu u toho celé vedení ČSSD. Paní Zuzana se po jeho boku usmívá, stejně jako opilý místopředseda Škromach s plyšovým lvem.
První místopředseda Sobotka tradičně po hujerovsku snaživě kýve hlavou na znamení souhlasu. Všichni jsou zpocení jak pučisté z nějaké latinskoamerické banánové republiky.
Většina komentátorů, ať už z řad novinářů, politologů či politiků, to vyhodnotila, že Jiří Paroubek neunesl volební porážku. Jenomže to je poněkud chybný závěr. Všichni tito pozorovatelé přehlédli dvě drobné – leč podstatné – skutečnosti.
Paroubkův projev nebyl nějakým improvizovaným hnutím mysli, ve kterém smyslů zbavený, pokořený politik plácá, co mu zlá slina zrovna přinesla na jazyk. Paroubek svoje poselství četl z papíru. Jeho projev byl předem připravený, vykalkulovaný.
Druhý postřeh je možná ještě podstatnější než ten první. Paroubek do kamer hřímal a vyhrožoval v okamžiku, kdy byl přesvědčen, že volby vyhrál. Ve svém projevu totiž zmiňoval stojedničkovou většinu ČSSD a KSČM. Paroubkův svérázný „statement“ proto nebyl projevem poraženého, nýbrž projevem vítěze. O to je to ovšem horší.
V neděli se Paroubek v Otázkách VM nádavkem ještě chvástal, že bez ČSSD si pravice ani ruce neumyje. Zřejmě mu nějak nedochází, že to platí i naopak. To je při všech těch rozpacích nad patovým výsledkem ta nejlepší zpráva z proběhlých voleb. Goodbye, válcovací rudá stojedenáctko!
Podívejme se proto na celou věc ještě z té lepší stránky. Jiří Paroubek se dokonale odkopal. Každý televizní divák mohl v koncentrované podobě a na vlastní oči spatřit, jak by vypadala vláda levicové většiny KSČSSD.

Počet stran: 144
ISBN: 978-80-86816-27-2

Cena vč. poštovného a balného: 179,- Kč. K objednání stačí vyplnit objednávkový formulář níže.