Duben 2010

26. dubna 2010
26 Dub

Předposlední blok letošního ročníku Liberálně-konzervativní akademie se věnoval tématům mezinárodních vztahů a politického marketingu.

Mezinárodní vztahy přednášel odborník na mezinárodní vztahy působící v Německu a dlouholetý spolupracovník CEVRO, politolog Petr Robejšek. Politický marketing přednášel jeden z předních expertů v této oblasti v České republice a garant tohoto předmětu na LKA Marek Buchta.

Zde je dubnová akademie očima jednoho z posluchačů, Daniela Suchánka:

Doc. Petr Robejšek - přednáška mezinárodních vztahůNa dubnovém setkání se posluchači Liberálně-konzervativní akademie věnovali mezinárodním vztahům a politickému marketingu.
V prvním bloku přednášek vystoupil dr. Petr Robejšek, který se zabýval mezinárodními vztahy.
Onoho dne (sobota 10. dubna 2010) vyšel dr. Robejškovi také obsáhlý článek „Pohřeb iluzí“ v sobotní příloze Víkend Mladé fronty DNES. Zde uvažuje o momentu, kdy bude mít Německo doMarek Buchta - Politický marketing na Liberálně-konzervativní akademiistatek dobrých a vážných důvodů k tomu, aby přestalo být poslušným financiérem různých finančních ekvilibristik, které provozovala Evropská unie. Tímto tématem jsme se také podrobněji zabývali. Celý přednáškový blok probíhal otevřenou formou a dr. Robejšek byl rád za všechny podnětné příspěvky do diskuze.
V závěru jsme měli všichni možnost zakoupit jeho titul „Svět viděný z Řípu“, kde pojednává k různým tématům mezinárodní politiky. Celá tato publikace je doprovázena ilustracemi Vladimíra Jiránka.
Po polední přestávce (a výtečném obědě) jsme pokračovali prezentací politického marketingu Ing. Marka Buchty. V první části svého bloku představil 4P politického marketingu a základní strategie jejího fungování. Ve druhé části jsme si promítali četné ukázky zahraničních i tuzemských politických kampaní.
Vzhledem k blížícímu se datu voleb do Poslanecké sněmovny je toto téma více než aktuální. O tom svědčí mimo jiné i fakt, že celý blok se protáhl následnou diskuzí asi o patnáct minut.

využijte naší speciální akce - pokud se přihlásíte na liberálně-konzervativní akademii do konce dubna, získáte od nás při nástupu ke studiu publikace v hodnotě 500,-kč zdarma. více zde.