Studenti z Pardubic si zkusili práci poslanců

23. září 2010
23 Zář
pardubicky.denik.cz
23.09.2010

Pardubice/Praha – V hlavním městě se letos netradičně, v CEVRO institutu, uskutečnilo setkání nejlepších studentů soutěží mezinárodní vzdělávací organizace Junior Achievement loňského školního roku. Zde si mohli studenti vyzkoušet roli poslanců jednotlivých stran (viz ilustrační foto) při schvalování zákonů. Tohoto setkání se účastnilo i šest studentů oboru Management obchodu a služeb ze SOŠ aSOUPardubice.
"Pro tuto parlamentní simulaci bylo vybráno téma, které má ekonomický podklad – Finanční ústava. Parlamentní simulace pomáhala účastníkům rozvíjet jejich komunikační dovednosti, týmovou práci a přesvědčivý veřejný projev," přiblížil našemu Deníku pedagog SOŠ a SOUPardubice Zdeněk Pospíšil. Svá stanoviska během simulace účastníci vytvářeli na základě argumentů, které jsou z velké části sestaveny z výroků jednotlivých politiků a stran.
"Studenti nebyli nijak svázáni předsudky a postoji jednotlivých partají, takže nakonec pro zákon nehlasovali svorně poslanci TOP 09,KSČMa ČSSD a pro byli poslanciODSa VV," uvedl Pospíšil.

Pardubický deník, 23.9.2010