Přečetli jsme: Kronika bratrstva Kočkovy pracky / Petr Štěpánek a aTeo

26. října 2009 - redakce
26 Řij

Petr Štěpánek a aTeo / Kronika bratrstva Kočkovy prackyKdyž před třemi lety vydal známý publicista Petr Štěpánek sérii svých textů o politice grossovsko-paroubkovské ČSSD, vyvolalo to poprask. Komentáře byly ostré, nebraly si servítky a sdělovaly pravdy, na které jsme se báli pomyslet. Letos svůj počin Petr Štěpánek zopakoval. Shromáždil do jedné knihy 60 ostrých komentářů z nedávné doby, ve kterých opět šéfa socialistů nešetří. A sděluje opět pro něj nepříjemné pravdy.

Styl Petra Štěpánka se nám nemusí líbit, nemusíme s ním souhlasit, měli bychom ho však vzít na vědomí. Je totiž stylem, který se nebojí vyjádřit vlastní názor, a to je vždy cennější než pro dnešní dobu tak typické kličkování před zjevnou realitou. Za takový příspěvek je třeba Petru Štěpánkovi poděkovat a jeho knihu si minimálně pro připomenutí událostí nedávno minulých přečíst.

Ukázka z knihy: Svět Jiřího Paroubka je svět Restaurací a jídelen Prahy 1, kde býval ekonomickým náměstkem. Svět veksláků, bolševických šíbrů, černých peněz, úplatků, taxikářů a kurev. Tenhle svět s sebou Jiří Paroubek zavlekl nejdříve na pražský magistrát, pak do Strakovy akademie a nakonec jím zasvinil ČSSD. A chce s ním zaneřádit celou Českou republiku.