Jan Bauer / poslanec PSP ČR, lídr kandidátky ODS v Jihočeském kraji

27. července 2009 - Jan Bauer
27 Červ

V jakém jste znamení a kolik je vám let?
Jsem ve znamení Býka a nedávno mi bylo čtyřicet let.

Jak dlouho působíte na politické scéně?
Starostou Prachatic jsem již jedenáct let. Tehdy při zvolení mi bylo devětadvacet a byl jsem asi nejmladším představitelem v rámci okresních měst. V poslanecké sněmovně mám tu čest působit již pátým rokem.

Jaké máte koníčky?
Celý život sportuji. Sport je jedna z věcí, kvůli kterým stojí za to žít. Dobře hraji stolní tenis, ještě před pár lety 2. a 3. ligu. Rád si zahraji tenis, fotbal, golf, jezdím na in-line bruslích a v zimě lyžuji. Také se projedu na motorce, toulám se Šumavou. Pravidelně přechutnávám nějaké víno.

Máte rodinu?
Jsem ženatý. Manželka Ivana, syn Honzík, dcera Ivanka.

Na jaký pořad se rád podíváte v TV?
Neodsuzuji média, ale v poslední době jsem z toho virtuálního, mediálního světa trochu rozpačitý. Zaujal mě například pořad o politických procesech v padesátých letech. To je neuvěřitelné.

Jakou posloucháte muziku?
Jak kdy. V poslední době hlavně punk-rock. Třeba Rybičky 48 nebo Tři sestry.

Kde byste chtěl strávit dovolenou?
Již jsem viděl mnoho krásných míst a proto raději než navštívit úžasnou lokalitu chci být v podstatě kdekoli s lidmi, které mám rád. Rád se vracím do rakouského Wachau – víno, kola, brusle, večer relaxovat…

Kterou barvu máte rád?
To záleží na dané situaci. Šumava je kouzelná pro své desítky odstínů zelené. Oceány hrají všemi odstíny modré. V oblečení mám rád bílé košile.

Kdo je vaším vzorem v osobním životě?
Snažím se spíše pozorovat, jak se chovají ti nejlepší ve svém oboru. Funguje to ve sportu, v muzice i v politice. Chybují všichni, ale profesionalizace třeba v politice je za posledních dvacet let přímo převratná. Vzorem pro chování a vystupování jsou pro mě moji rodiče.

Co vás nejvíce upoutá na ženě?
Přirozené chování s jiskrou v očích…

Jaké přání byste si rád splnil?
Již několikrát jsem odložil cestu do Austrálie a na Nový Zéland, tak snad to někdy vyjde. Přál bych si mít vlastní vinohrad, ale každý vinař má tolik hlav, kolik obdělá manželka, takže to doma ještě probereme.

Co vám v poslední době udělalo největší radost?
Dcera se dostala na gymnázium, žena úspěšně studuje, synovi jdou studium i sport lépe, než jsem očekával. Dělám radost i sám sobě, mám motorku. Jsem pracovitý člen ODS, nic nepožaduji a starám se sám o sebe. Určitě to takhle daleko dotáhnu… /smích/