Výkonný redaktor CEVRO Revue na TV Barrandov k aktuálním politickým událostem

12. Června 2009
12 Čer
www.barrandov.tv
12.06.2009

Výkonný redaktor CEVRO Revue Zbyněk Klíč vystoupil dvakrát v uplynulém týdnu na TV Barrandov, kde komentoval aktuální politické události.
   Poprvé vystoupil v pořadu 90 minut 11. června a komentoval založení nové strany TOP 09 a zatýkání extremistů. Podle jeho názoru má nová strana šanci na zisk 5% hlasů a vstup do Sněmovny, svoji podporu pak bude čerpat od středových voličů, jejichž hlasy byly dosud rozptýleny. Hlavním konkurentem TOP 09 bude podle Klíče v počáteční fázi KDU-ČSL, odkud řada členů do nové strany odešla, v budoucnu pak, pokud se strana etabluje, bude soupeřit i s ODS. Zástupce CEVRO dále doporučil českým politikům a soudům přísný metr vůči extremistům, aby se nebáli ani zákazů nedemokratických stran.
   V pátek 12. června pak výkonný redaktor CEVRO Revue komentoval odstoupení Kateřiny Brožové z kandidátky ČSSD a kontroverzní názory poradce prezidenta republiky Petra Hájka. Odstoupení populární herečky je podle něj důsledkem tlaku regionální ústecké ČSSD na Jiřího Paroubka a je vyvrcholením dlouhodobé praxe řízení shora, která v ČSSD panuje. K názorům Petra Hájka uvedl, že aby byly brány za bernou minci, musí být opřeny o důkazy. Zároveň uvedl, že nerozporuje názory Petra Hájka jako takové, jako spíše to, že je vyslovil vysoký státní úředník. Tím mohl poškodit pověst České republiky v zahraničí, protože názory neměl podloženy.