Politologové CEVRO k evropským volbám

05. Června 2009
05 Čer
www.euractiv.cz, www.reflex.cz, www.aktualne.cz, www.barrandov.tv
05.06.2009

Politologové CEVRO se široce věnují současným volbám do Evropského parlamentu.

Webový portál euractiv.cz publikoval předpověď výsledků politologa a šéfredaktora CEVRO Revue Petra Sokola.  Podle jeho soudu se pozice obou největších bloků v EP příliš nezmění (zvítězí tedy pravice), v Čechách, narozdíl od dříve publikované studie Simona Hixe, dává šanci ODS, což dotvrzují i poslední předvolební průzkumy. Celý článek najdete zde, studii pak v aktuálním vydání CEVRO Revue zde. Rozšířenou verzi předpovědi publikoval i časopis Reflex zde.
   Ředitel CEVRO a politolog Ladislav Mrklas komentoval pro Aktuálně.cz poměry v České republice. Podle něj bude výsledek ODS důležitý pro poměry ve straně - pokud vyhraje, posílí Topolánek a současné vedení. Celý článek najdete zde.
  Volební kampaň pro změnu v týdeníku Respekt komentoval marketingový specialista Marek Buchta.
   Volby do EP a odhady výsledků komentoval také výkonný redaktor CEVRO Revue Zbyněk Klíč na TV Barrandov. Podle jeho názoru se volební účast bude pohybovat kolem třiceti procent a do Evropského parlamentu se dostanou čtyři zaběhnuté politické strany. Zástupce CEVRO okomentoval také fenomén sociálních sítí v předvolební kampani, který podle něj bude v dalších kampaních posilovat, a upozornil rovněž na riziko zisku jednoho procenta pro extremistické strany, které znamená vyplacení státního příspěvku.

Nejvíce se ale dozvíte z komentářů a analýz speciální sekce Evropské volby informačního portálu StranyaVolby.cz.