STRANYAVOLBY.CZ - EXKLUSIVNĚ - analýzy voleb do EP ve všech zemích Evropské unie

01. Června 2009
01 Čer
www.stranyavolby.cz

 

Jako první Vám přinášíme nové složení frakcí v Evropském parlamentu. Podívejte se na analýzu politologa Phdr. Petra Sokola zde.

Aktuálně na StranyaVolby.cz.:

  • nové složení frakcí v EP
  • komentáře k výsledkům voleb v jednotlivých zemích
  • přehledné výsledky voleb do EP jak letošní, tak i v roce 2004 a 2007, kdy k EU přistoupilo Bulharsko a Rumunsko
  • analýza voleb v Lucembursku
  • komentáře k parlamentním volbám v Bulharsku 

Portál StranyaVolby.cz přináší informace o volbách, volebních kampaních,volebních systémech, politických stranách a všem ostatním, co je spojeno se stranickou politikou. Na činnosti portálu se autorsky podílejí politologové CEVRO a vysoké školy CEVRO Institut. V čele týmu stojí expert na politické strany Petr Sokol.  

V posledních květnovém týdnu byla spuštěna nová sekce s názvem "Evropské volby", OEZ Úřadu vlády ČRkterá vznikla za přispění dotace získané od odboru informování o evropských záležitostech Úřadu vlády České republiky. Informace o tomto řádném grantovém řízení najdete zde.

 

Sekce "Evropské volby" se soustředí na mapování událostí spojených s volbami do Evropského parlamentu na úrovni všech členských států Evropské unie. Sekce bude věnovat volbám do Evropského parlamentu, analýze kandidujících subjektů, výsledků voleb, povolebnímu vyjednávání a dopadům voleb na členské státy (mimo jiné při ustanovování nové Evropské komise).