Ladislav Mrklas a Miloš Brunclík v ČT24 a TV Barrandov o aktuálních politických tématech

25. května 2009
25 Kvě
www.ct24.cz, www.barrandov.tv
21.05.2009

Politolog vysoké školy CEVRO Institut a ředitel CEVRO byl ve středu 20. května hostem ČT24, kde hovořil o vztazích mezi předsedou ODS Topolánkem a prezidentem Klausem. Zdůraznil, že Václava Klause již není možné považovat za součást strany, byť v ní má stále vliv. Ladislav Mrklas v této souvislosti varoval před eskalací sporu o to, která z českých vlád byla nejvíce zlobbovaná. Dále připomněl podobnosti i odlišnosti mezi ODS a britskou Konzervativní stranou po odchodu Margaret Thatcherové, zejména fakt, že konzervativcům se teprve při páté volbě následovníka "Železné lady" podařilo najít osobnost, jež jí vrátila konkurenceschopnost. Se zvolením Mirka Topolánka naopak ODS výrazně posílila a tato situace přes loňskou podzimní porážku stále trvá.
   Ladislav Mrklas dále vystoupil v pondělí 25.5. ve Studiu ČT 24, kde komentoval programové prohlášení vlády Jana Fischera. Ve svém vystoupení uvedl, že očekává v souvislosti s předvolební kampaní útoky na vládu jako zleva tak zprava, vyjádřil se rovněž k hlasování o zkrácení volebního období Sněmovny. "Očekávám, že to bude ještě před hlasováním o důvěře," prohlásil. Spolu s Ladislavem Mrklasem komentoval události bývalý ředitel Masarykovy dělnické (dnes již demokratické) akademie Lukáš Jelínek.
  Večer pak v TV Barrandov vystoupil další politolog CEVRO Institutu Miloš Brunclík. V pořadu 90 minut hovořil o kampani před volbami do EP.