ODS mlčet nemůže

20. dubna 2009 - Ivo Toman
20 Dub

Ve čtvrtek 12. března se zástupci Regionálního sdružení ODS Pardubického kraje sešli u snídaně s novináři. Probírali otázky týkající se působení ODS v Pardubickém kraji a jeho zastupitelstvu i novou strategii interní komunikace strany.

ODS odešla po osmi letech, kdy se podílela na vedení kraje, do opozice. „Nemůžeme mlčet a sledovat, jak ČSSD brzdí dobře nastartovaný rozvoj kraje. Sociální demokraté tvrdí, že mají jen jiný názor na vedení kraje, ale ať se na situaci podíváte z jakéhokoli úhlu, nemohou brát školám peníze na provoz a investice. Nemohou zastavit tok financí do dopravy a dalších resortů,“ vysvětloval za Klub zastupitelů Pardubického kraje Ivo Toman, jeho předseda.

ODS má v krajském zastupitelstvu jedenáct svých zástupců a pokládá se za jedinou opozici v kraji. Koalice pro Pardubický kraj s ČSSD spolupracuje oficiálně a KSČM se sociálními demokraty názorově často shodne. „Nelze jen přihlížet, jak ČSSD ukrajuje z peněz, které by měly být investovány do naší budoucnosti ve jménu plnění populistických slibů,“ potvrzovali zástupci Oblastního sdružení Chrudim.

ODS se v Pardubickém kraji rozhodla změnit způsob interní komunikace. Pravidelně vydává newsletter, do kterého mají možnost přispět všichni členové. Každý měsíc jim je rozesílán elektronickou poštou. „Jsem rád, že jsme takto oživili diskusi ve straně, tříbíme si názory a probíráme aktuální problémy,“ říká iniciátor vydávání newsletteru a předseda regionálního sdružení Daniel Petruška. Kromě toho ODS chystá také manuál pro krizovou komunikaci a mechanismy zlepšující komunikaci s centrem strany.