Považujte poločas koaliční vlády za úspěšný?

21. července 2008 - redakce
21 Červ

Tomáš VlkTomáš Vlk
analytik Patria Finance

Ano, částečně. Vláda se dostala nejdále v oblasti daňové reformy, načala reformu důchodů a zdravotnictví. Také schodky rozpočtů se podařilo snížit, když pomohl rychlejší růst ekonomiky. To lzea hodnotit pozitivně. Úkolů ale stále zbývá více než dost, důležitá je především oblast povinných výdajů rozpočtu.


Ondřej KapustaOndřej Kapusta
zastupitel statutárního města Zlína, předseda ODS Zlín-město

Koaliční vláda byla dle mého názoru až dosud jednoznačně úspěšná, protože i přes množství nepříjemných kompromisů byla schopna zahájit maximum možného z plánovaných reforem, a to především v rezortech spravovaných ODS. Vládá má odvahu činit i poměrně nepopulární, leč velmi nutné kroky, a to i s vědomím, že demagogická antikampaň z opozičních řad ji rozhodně nebude šetřit. Vzhledem k bolestivým kompromisům, které musely koaliční strany udělat, je poločasová bilance jednoznačně kladná.


Jiří Liška
senátor PČR

Koaliční vláda posunula naši společnost kupředu, přestože jsme před dvěma lety měli určitě větší očekávání. Ale jinak to nemohlo dopadnou vzhledem k výsledkům voleb a různorodosti názorů v koalici. Důležité je, aby vláda neustoupila v těch nejdůležitějších oblastech, jako je pokračování reforem a schválení výstavby radaru. Podporu senátorů ODS má a bude mít i nadále.