Evropské think-tanky ve Varšavě

20. prosince 2007 - Jiří Kozák
20 Pro

Další setkání evropských think-tanků a politických nadací, které pravidelně pořádá International Republican Institute, se uskutečnilo v povolebním Polsku. Účastnili se jej zástupci více jak dvaceti organizací a nově zástupci pravicových stran.
   Spoluorganizátorem setkání ve Varšavě bylo Centrum rozvoje občanského vzdělávání CREO, při jehož vzniku stálo před rokem a půl i CEVRO (více info na www.creo.edu.pl).
   Celé dvoudenní jednání probáhalo v prostorech polského Sejmu. V programu se objevila témata věnující se hlavně spolupráci vzdělávacích nadací a politických stran. Hovořilo se například o využití call center ve volebních kampaních, direkt mailu a o práci s databázemi podporovatelů stran, nebo třeba i o osobní kampani v ulicích.
   Kromě problematiky kampaní se diskutovalo také o přínosu spolupráce stran a vzdělávacích politických nadací mimo kampaň. CEVRO v této části prezentovalo svůj dlouhodobý projekt nazvaný Politický manažer profesionál, který je zaměřen na zkvalitňování práce profesionálních zaměstnanců ODS.
   V závěru konference byla nastíněna témata, kterým by se spolupráce evropských think-tanků a nadací měla věnovat do budoucna. Příští setkání se uskuteční na jaře, pravděpodobně v některé ze zemí západního Balkánu.

Setkání ve Varšavě navazovalo na předchozí soustředění v květnu v Praze
Setkání ve Varšavě navazovalo na předchozí soustředění v květnu v Praze.