CEVRO v médiích v prosinci

20. prosince 2007 - redakce
20 Pro

• ODS stojí na rozcestí, povolí si spolupráci s KSČM?, Aktuálně.cz, 23. 11. 2007
„Ustojí Topolánek kritiku (na Kongresu)?,“ ptá se deník. Podle politologa Ladislava Mrklase z institutu CEVRO ano – pakliže delegáty sjezdu přesvědčí, že dokáže komunikovat a získá hlasy i v budoucích volbách … „Předpokládám, že bude méně mluvit o ekonomických záležitostech, které by zasáhly peněženky občanů, ale soustředí se na další oblasti, kde je možné zlepšit veřejné služby,“ míní Mrklas.

• Think-tanky: mají je už i ODS a ČSSD, Mezinárodní politika, č. 11/2007
Situace think-tanků u nás není jednoduchá, mám ale pocit, že se v poslední době blýská na lepší časy. Zajímavé je, že k tomu dochází také díky politickým stranám, které si začínají uvědomovat, jak je důležité mít takovéto líhně nápadů pro přípravu strategických materiálů a koncepcí, anebo jen jako útočiště pro momentálně neaktivní politiky, kteří tam mohou načerpat novou inspiraci pro svoji další politickou kariéru.
   Hodně práce v této oblasti odvedla ODS, která je více či méně spojena se think-tanky jako již zmiňovaný CEP, eStat nebo li­be­rál­ně­-kon­zer­va­tiv­ní akademie CEVRO. Ostatní strany, jako například Sociální demokracie se svojí Masarykovou dělnickou akademií, se také snaží, ale mají ještě co dohánět.

• Události, komentáře, ČT 2, 5. 12. 2007, komentář šéfredaktora CEVRO Revue Petra Sokola k aktuální politické situaci v ČR.