CEVRO v médiích v květnu a červnu

09. července 2007 - Zbyněk Klíč
09 Červ

• Legislativní smršť namodro. Vláda odložila plán zákonů, Aktuálně.cz, 2. 5., Petr Kolář

• Malé strany se vracejí k ODS. Nevyhnutelně, Hospodářské noviny, 14. 5., Zbyněk Klíč
Existence malých pravicových stran je založena na pomíjivých základech. US-DEU vznikla na negativních emocích vůči ODS, Evropští demokraté (ED) na osobních ambicích a Strana zelených na aktuálním tématu. Základ SNK je sice pevný, komunální, na celostátní ambice však ani ve spolupráci s ED nestačí. Tendence k jednomu pravicovému bloku jsou proto ­při­ro­zené.

• Šéfredaktor CEVRO Revue bloguje na idnes.cz, Petr Sokol
Stejně dnes, jako před dvaceti lety, vidí spousta lidí v USA velkého satana, který chce ovládat svět. V 80. letech „míroví“ aktivisté ze západních států tvrdili, že Sovětský svaz chce světový mír. Češi, kteří, narozdíl od západních Evropanů tehdy rozmísťování raket ve své zemi veřejně komentovat nemohli, ale dobře vědí, že Sověti tehdy chtěli světový mír asi jako dnes Kim Čong Il, nebo jeho kamarád Ahmanídedžád. (z článku Radar, pershing a střílející traktory)

• Euthanasie – zahrávání si s ohněm, Neviditelný pes, 5. 6., Zbyněk Klíč

• Reforma veřejných financí jako politické rozhodnutí, Neviditelný pes, 7. 6., Zbyněk Klíč
V případě reformy veřejných financí se jedná o normu přelomového charakteru, jež vyžaduje vpravdě státnické řešení a jejíž nepřijetí by bylo vůči českým občanům krajně nezodpovědné. V českém prostředí rovněž její odmítání přispívá k pádu vlády a nástupu socialistů k moci. A ti by si s hrozbou bezprecedentního krachu daňového a důchodového systému příliš těžkou hlavu nedělali.